Czy trzeba tańczyć na weselu?

people2560382_640_640Taniec nieodłącznie kojarzy się z weselem. Coraz częściej jednak organizowane są uroczystości ślubne bez hulanek na parkiecie. Nie wszystkie młode pary są bowiem ich amatorami, a część z nich chce uniknąć stresującego pierwszego tańca. Wśród gości również nietrudno o osoby, które nie lubią takiej formy rozrywki. Jesteś jednym z nich i zastanawiasz się czy trzeba tańczyć na weselu? Podpowiadamy, jak być asertywnym w tej kwestii, ale jednocześnie kulturalnym gościem weselnym.

 


Aparat zamiast butów do tańca

Jeśli nie jesteś fanem hulanek na parkiecie, zamiast butów do tańca, na wesele zabierz ze sobą aparat fotograficzny. Nieistotne, że na przyjęciu będzie profesjonalny fotograf, Ty też możesz upamiętnić wydarzenie zrobionymi przez siebie zdjęciami. Jeśli komuś przyjdzie do głowy, by wyciągnąć Cię na parkiet, po prostu zrób mu zdjęcie i zażartuj, że jesteś tutaj w charakterze dodatkowego fotografa.

 

Kierowca

Na weselu co chwilę ktoś wychodzi, ktoś nie ma czym wrócić do domu. Dodatkowy kierowca jest wtedy na wagę złota. Jeśli nie szkoda Ci kilku lampek wina czy drinków, jakie mógłbyś wypić na weselu, a dodatkowo lubisz prowadzić samochód, jest to dla Ciebie dobre rozwiązanie.

 

Smakosz

Choć kolejne potrawy zazwyczaj podawane są na weselu w przerwach od tańca, zawsze możesz zostać przy stole i kosztować ciast, przekąsek lub raczyć się napojami. Oczywiście, wszystko z umiarem. Kiedy ktoś zapyta Cię dlaczego nie bierzesz udziału w zabawach na parkiecie, powiedz, że właśnie raczysz się pysznym deserem albo sałatką.

 

Dusza towarzystwa za stołem

Na przyjęciu na pewno znajdą się inne osoby nie przepadające za tańcami. Dołącz do nich i stań się duszą towarzystwa... przy stole. Zabawiaj żartami i rozmową, a od czasu do czasu zaproponuj toast za parę młodą lub gości. Wspólne śpiewanie to także dobry pomysł na rozkręcenie zabawy bez tańczenia.

 

Bądź szczery

Najprostsze z możliwych rozwiązań. Zamiast szukać wymówek od tańca, po prostu powiedz, że nie za nim nie przepadasz. Zrób to z uśmiechem na ustach, nie zaś ze skwaszoną miną, co pozwoli zatrzeć ewentualne złe wrażenie.
BACK
Może zainteresują cie artykuły:

Pomysły na ciekawe prezenty

Zobacz więcej propozycji na prezent ślubny
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net