Najlepszy moment na wręczanie prezentów ślubnych

wreczanie_prezentu_400Ślub i wesele to ważny moment nie tylko w życiu Pary Młodej, ale także zaproszonych gości. W tym dniu obowiązują liczne zasady, których ze względu na uszanowanie tradycji powinniśmy przestrzegać. I tak na przykład wybierając się na ślub trzeba pomyśleć o stosownym stroju. Nawet jeśli przyjęcie weselne ma być swobodne i niezobowiązujące, to nie wypada nam założyć ulubionych dżinsów. Poza tym kolorami, które nie są stosowne do tej okazji jest biel i czerń. Ta pierwsza przeznaczona jest dla Panny Młodej, a ta druga barwa kojarzy nam się z inną uroczystością. Niezwykle ważną i zakorzenioną w naszej tradycji jest także moda na wręczanie prezentów. Upominki ślubne są bardzo charakterystyczne, i często kojarzą się właśnie z tym dniem. Ich wybór powinien być podyktowany zażyłością z Parą Młodą, przydatnością, a także obowiązującą modą. W tej kwestii istnieje jeszcze jedna bardzo ważna zasada. Mnóstwo zaproszonych gości miewa wątpliwości w jakim momencie wręczyć podarunek. Należy to zrobić przed uroczystością w kościele? Tuż po zakończeniu ceremonii, a może dopiero na sali weselnej?

Wszystko zależy od tego co zaplanowała Para Młoda, to ona w tym dniu wyznacza kierunek działania. Jeszcze kilkanaście lat temu najbardziej powszechnym momentem, w którym Para Młoda zasypywana była prezentami była chwila wyjścia z kościoła. To właśnie wtedy przed świeżo upieczonymi małżonkami ustawiała się kolejka gości. Dziś „młodzi” odchodzą od tej tradycji i wolą gdy życzenia składane są im na sali weselnej. Podyktowane jest to kilkoma czynnikami. Po pierwsze, nie zawsze możemy liczyć na dobrą pogodę. Po drugie, w tym samym kościele zaraz po nas może brać ślub zupełnie inna para, i wtedy zajmując miejsce moglibyśmy po prostu przeszkadzać. A po trzecie, otrzymane kwiaty i prezenty znacznie łatwiej jest zgromadzić na sali niż za każdym razem je przenosić. Zasada jest prosta, ci goście, którzy mają zaproszenie na przyjęcie weselne mogą wręczać prezenty po przybyciu na salę. Ci z kolei, którzy byli zaproszeni tylko na ślub, kwiaty i życzenia mogą dać po uroczystości zaślubin.

W kwestii wręczania prezentów istnieje także niepisana zasada kolejności. Zdecydowanie jako pierwsi do Pary Młodej powinny podejść rodzice. To oni dla małżonków są najważniejszymi gośćmi. Tuż po nich w kolejce mogą się ustawić świadkowie i dziadkowie. W przypadku dalszej rodziny i krewnych kolejność składania życzeń nie odgrywa już większego znaczenia.

BACK
Może zainteresują cie artykuły:

Pomysły na ciekawe prezenty

Zobacz więcej propozycji na prezent ślubny
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net