Wino na prezent ślubny

Jeśli tylko nowożeńcy nie są abstynentami, wino to świetny pomysł na prezent ślubny. Młodej parze możesz podarować zestaw alkoholi lub butelkę jednego dobrego trunku. Wśród bogatej palety win, wybierz takie, której najlepiej trafi w gust obdarowanych – słodkie lub półsłodkie dobre będzie dla smakoszy deserów, czerwone dla osób gustujących w daniach z wołowiny. Sprawdź, jak kupić dobre wino na prezent ślubny.

Jak wybrać dobre wino na prezent?

Wino z apelacją

Wśród win rozróżniamy stołowe, regionalne oraz posiadające apelację, czyli określony region produkcji trunku, w którym obowiązują ścisłe reguły uprawy winorośli. Apelacja świadczy o jakości wina. Dlatego taki trunek jest zawsze dobrym pomysłem na prezent.

Dobrane do gustu obdarowanego

Jeśli dobrze znasz przyszłych nowożeńców, prościej będzie Ci dobrać dla nich odpowiednie wino. Dla gustujących w łakociach, lubiących piec ciasta lub ceniących desery nad inne dania najlepsze będzie wino słodkie bądź półsłodkie. Z kolei jedno z czerwonych win to dobry trunek dla osób preferujących dania z wołowiny, przysmaki z dziczyzny i potrawy mączne.

Legendy wśród win

Nawet, jeśli nie znasz dokładnie gustu obdarowywanych osób, możesz wybrać jedno z legendarnych win. Każdy miłośnik trunków z winorośli będzie chciał przecież spróbować sław wśród tych alkoholi. Do legend win zaliczany jest między innymi Tokaj. Kupując tego rodzaju trunek, zwróć uwagę na liczbę puttonów znajdujących się na etykiecie butelki. Putton to cebrzyk z esencją z podsuszonych winogron, jakie dodaje się do beczki z winem. Im ich więcej, tym bardziej esencjonalny trunek.

Prawdziwą gwiazdą wśród włoskich win jest Amarone. Długo dojrzewający trunek o rubinowym kolorze produkowany na północ od Werony. Amarone to mieszanka woni suszonych owoców i gorzkiej czekolady. Wino to najlepiej zestawić je z czerwonymi mięsami lub dojrzałymi serami.

Kolejne polecane na prezent ślubny wino to Barolo. Produkowane w rejonie Piemont wino nadaje się do spożycia dopiero po upłynięciu dekady od zebrania winogron. Choćby z tego względu to prawdziwy rarytas wśród alkoholi.

Jeśli chodzi o ceny legendarnych win, trunki z najwyżej półki możemy kupić za 150 zł. Najdroższe wina kosztują jednak tyle, co dobry samochód.

Zestaw win na prezent ślubny

Zamiast jednej butelki wina, możemy kupić zestaw trunków. Wtedy pewność, że trafimy w gust obdarowanych jest większa.  Możesz na przykład zdecydować się na prezent składający się z czerwonego i białego wina. Dodatkowo do win warto dokupić kieliszki lub akcesoria do otwierania wina.

Jak zapakować wino na prezent?

Zamiast tradycyjnej torebki na alkohol, wino na prezent możesz włożyć do drewnianej skrzynki. Innym pomysłem jest zapakowanie trunków w kawałek kolorowego materiału dobrej jakości i obwiązanie go wstążką. Ciekawie wygląda również zestaw win udekorowanych przebraniami z motywem strojów młodej pary – sukni ślubnej i smokingu lub welonu i muszki.

Wino to dobry pomysł na prezent ślubny. Butelka dobrego alkoholu przyda się na wspólny wieczór młodych małżonków, przypomni jeden z najważniejszych dni w ich życiu i będzie pysznym dodatkiem do kolacji, obiadu lub deseru.

BACK
Może zainteresują cie artykuły:

Pomysły na ciekawe prezenty

Zobacz więcej propozycji na prezent ślubny
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net