Pomysł na prezent ślubny – 10 inspiracji na upominki weselne

Żelazko, komplet garnków, a może zestaw eleganckich ręczników? Najlepszej jakości wino, podróż poślubna, czworonóg – pomysłów na prezent ślubny jest tysiące. Gdzie szukać inspiracji? W sklepach stacjonarnych, galeriach, marketach internetowych, na aukcjach. Natchnieniem dla Ciebie może okazać się także lista naszych propozycji.

 1.  Lot balonem

  Któż z nas nie chciałby wznieść się w powietrze i zobaczyć chmury? Jeśli państwo młodzi należą do romantyków i są spragnieni niecodziennych doznań, dobrym i oryginalnym pomysłem na prezent ślubny będzie lot balonem. Wyznanie miłości wysoko nad ziemią? To wymarzony upominek dla zakochanych!

 2.  Sesja fotograficzna

  O ile sesje ślubne i narzeczeńskie są bardzo popularne, to sesja poślubna nie jest zbyt częstym zwyczajem wśród par. Dlatego też bon na sesję zdjęciową jest ciekawą propozycją weselnego prezentu. Gwarantowana doskonała zabawa i nietuzinkowa pamiątka na lata.

 3. Bilety do teatru

  Ślub wiąże się z niemałymi wydatkami. Podczas weselnych przygotowań zazwyczaj brakuje środków na małe przyjemności; wyjście do kina, teatru czy na koncert. Rekompensatą za przedślubne wyrzeczenia będzie podarowanie młodej parze biletu na spektakl, seans filmowy lub występ ulubionego zespołu.

 4. Rejs katamaranem

  Słońce nad głowami, plusk wody i wiatr we włosach – takie atrakcje zapewnia rejs katamaranem. Chcesz, by prezent dla młodej pary był naprawdę wyjątkowy? Wykup dla nich wycieczkę jachtem lub katamaranem. Taki upominek to idealny prezent dla wszystkich osób lubiących aktywny wypoczynek.

 5. Degustacja czekolady

  Trudno o osobę, która nie lubi słodyczy. Jeśli państwo młodzi również należą do smakoszy deserów, zafunduj im ich degustację. W pijalni czekolady będą mogli oni skosztować kilku rodzajów tego przysmaku. Dobrym pomysłem jest również degustacja win, piw, kawy lub potraw określonej kuchni.

 6. Kurs tańca

  Zazwyczaj przyszła młoda para uczęszcza na kurs tańca przed ślubem, by podczas swojego wielkiego dnia olśnić gości swoim pierwszym tańcem. Daj nowożeńcom możliwość kontynuowania nauki, wykup dla nich kurs tańca. Może to być nauka salsy, tańca towarzyskiego, ale także hip-hopu lub tańca brzucha.

 7. Nauka jazdy konnej

  Jeśli nie nauka tańca, to może kurs jazdy konnej? Na kursie jeździeckim państwo młodzi będą mogli poznać techniki jazdy oraz tajniki opieki nad końmi. Dowiedzą się również, jak osiodłać konia i przygotować go do jazdy. Kto wie, być może jeździectwo stanie się wspólną pasją nowo poślubionej pary?

 8. Skok spadochronem

  Są rzeczy, które wypada zrobić choć raz w życiu. Należy do nich skok spadochronem. Młoda para będzie mogła oderwać się od ziemi… w dosłownym tego słowa znaczeniu. Planując tego typu prezent, zadbaj o to, by małżonkowie mogli skoczyć wspólnie, wtedy upominek będzie jeszcze bardziej wartościowy.

 9. Tandem

  Młoda para nie powinna rozstawać się nie tylko podczas skoku spadochronem, ale również w trakcie rowerowych wycieczek. Ciekawym pomysłem na oryginalny prezent dla nowożeńców lubiących przejażdżki na dwóch kółkach będzie tandem. Wspólna jazda dwuosobowym rowerem będzie przyjemniejsza i mniej męcząca niż wycieczka tradycyjnymi jednośladami.

 10. Czworonóg

  Nowożeńcy są miłośnikami zwierząt? Odważnym pomysłem będzie kupienie młodej parze psa lub kota, a nawet pary czworonogów. Przed zakupem upewnij się jednak czy obdarowani dysponują odpowiednimi warunkami do utrzymywania zwierząt.

 

BACK
Może zainteresują cie artykuły:

Pomysły na ciekawe prezenty

Zobacz więcej propozycji na prezent ślubny
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net