Listy prezentowe

notes_400Jeżeli chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się najbardziej popularnym prezentom wręczanym na ślub i wesele, to w pierwszej dziesiątce z pewnością znalazłaby się zastawa stołowa, garnki oraz pościel i obrusy. Tego typu podarunki są klasyczne, zawsze potrzebne i nie należą do najdroższych. Co jednak jeśli Para Młoda zostanie zarzucona takimi samymi prezentami? Oczywiście pościel, a nawet kilka kompletów obiadowych wcześniej czy później zostałoby wykorzystanych. Nikt z nas na pewno nie chciałby, aby prezent podarowany młodym małżonkom wylądował gdzieś na dnie szafy albo w garażu. Jak temu zaradzić? Pytać wprost Parę Młodą co chciałaby otrzymać? Wręczać gotówkę? A może kupić bon podarunkowy? Istnieje bardzo proste rozwiązanie, wystarczy stworzyć specjalną listę prezentową. Już kilka lat temu zza oceanu przyszła do nas moda umożliwiająca zrealizowanie takiego planu. W Stanach Zjednoczonych i wielu krajach europejskich nie ma tak bardzo popularnego zwyczaju wręczania gotówki, tam najlepszym podarunkiem są prezenty wybrane wcześniej przez Parę Młodą. Na czym to polega?

Oczywiście, żeby w ogóle mogła powstać taka specjalna lista prezentowa, to muszą się tym zająć narzeczeni. To w ich gestii będzie stworzenie spisu podarunków, które mogą być przydatne w planowaniu nowego życia rodzinnego. W tym przypadku ich fantazja może być nieograniczona, ale warto wspomnieć, że na liście muszą się znaleźć nie tylko kosztowne i ekstremalne prezenty, lecz także podarunki z niższych półek cenowych. Nie każdy zaproszony gość będzie czuł się w obowiązku wydać na prezent większą gotówkę. Przecież na ślub i wesele zapraszamy nie tylko najbliższą rodzinę, ale także przyjaciół i znajomych. Ci, mogą kupować podarunki symboliczne. Tak więc, Para Młoda tworząc spis prezentowy już na początku powinna podzielić wszystkie przedmioty na stosowne grupy. Lista prezentowa musi trafić do gości w miarę wcześnie, najlepiej jeśli dołączymy ją do wysyłanych zaproszeń. Nowoczesna technologia zezwala także na stworzenie specjalnej strony internetowej, na której zaproszeni goście będą mogli sprawdzać jakie prezenty zostały już kupione, a co jest już wykreślone z listy. Przyjętym zwyczajem jest także dołączanie adresów sklepów, w których goście mogą kupić prezenty z listy. Dzięki temu Para Młoda ma pewność, że otrzyma to na czym jej zależy, a zaproszona rodzina nie musi biegać po całym mieście i szukać stosownych upominków.

Listy prezentowe stają się coraz bardziej popularnym pomysłem. Dzięki takiej opcji świeżo upieczeni małżonkowie unikną dublowania się prezentów, i jednocześnie będą mogli stworzyć pewnego rodzaju zestawy. Jeśli ktoś z gości wybierze umieszczony na liście komplet filiżanek, a z kolei druga osoba zdecyduje się na zakup talerzyków deserowych to w ten sposób Para Młoda niskim kosztem będzie miała całą zastawę.

 

BACK
Może zainteresują cie artykuły:

Pomysły na ciekawe prezenty

Zobacz więcej propozycji na prezent ślubny
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net