Pieniądze na prezent ślubny

koperta_400Ślub i wesele to bardzo ważne wydarzenie w życiu Pary Młodej. Narzeczeni przykładają się do zorganizowania niepowtarzalnego przyjęcia, planują każdy szczegół i chcą aby wszystko wypadło zgodnie z ich myślą.
Dla gości możliwość uczestniczenia w tym dniu jest równie ważna i zobowiązująca. Jeśli otrzymaliśmy zaproszenie na ślub, to stosunkowo wcześniej musimy przemyśleć kwestię prezentów.
Mając do wyboru zakup konkretnego przedmiotu, a wręczenie gotówki, najczęściej wybieramy to drugie. Podyktowane jest to przede wszystkim względami praktycznymi. Z jednej strony nie wiemy jaki prezent okazałby się najbardziej przydatny, a z drugiej nie chcielibyśmy aby podarunki się zdublowały.
Czy istnieje zatem jakiś złoty środek, i czym kierować się wręczając gotówkę Parze Młodej?

Jeżeli jesteśmy mocno zaprzyjaźnieni lub spokrewnieni z narzeczonymi, to z pewnością znamy ich potrzeby oraz poglądy na temat najbardziej popularnych prezentów. Często wśród zaproszonych gości istnieje niepisane prawo dotyczące konsultowanie się w sprawie podarunków weselnych. Takie kuluarowe rozmowy mogą nas naprowadzić na dobry pomysł, ale także uchronią przed kupowaniem takich samych gadżetów. Robiąc takie rozeznanie możemy się także dowiedzieć, że Para Młoda wolałaby otrzymać gotówkę. Dzięki zebranym pieniądzom świeżo upieczeni małżonkowie mogą kupić sobie najbardziej potrzebne rzeczy, ale mogą również wybrać się w niezapomnianą podroż poślubną. Pamiętajmy, że ilość wręczanej gotówki nie może być krępująca dla „młodych”. Wręczając prezent musimy liczyć się z rewanżem, wcześniej czy później zdarzy się jakaś okazja, w której Para Młoda będzie chciała się nam odwdzięczyć. Z drugiej strony prezentem ślubnym nie może być symboliczna kwota. Część osób uważa, że stosowna ilość gotówki, to taka w której zwrócą się koszty zaproszenia. I tak jeśli przysłowiowy „talerzyk” kosztuje Parę Młodą 250 złotych to odpowiednią kwotą na prezent będzie 300 złotych.

Zwyczaj dawania „kopert” Parze Młodej towarzyszy nam już od wielu lat. Goście w ten sposób próbują podziękować za zaproszenie oraz składają szczere życzenia powodzenia na nowej drodze życia. Dobrze gdy do gotówki dołączymy także jakąś pamiątkową kartkę. W ten sposób Państwo Młodzi będą mogli sprawdzić od kogo pochodzi prezent.

BACK
Może zainteresują cie artykuły:

Pomysły na ciekawe prezenty

Zobacz więcej propozycji na prezent ślubny
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net