Ekspres do kawy na prezent

coffee161112_640_640Ekspres do kawy na prezent

Poranna kawa to codzienny rytuał wielu z nas. Wiadomo, że najlepiej smakuje podana przez ukochaną osobę. To dlatego ekspres do kawy jest świetnym pomysłem na prezent ślubny. Młodzi będą mogli przyrządzić w nim cappuccino, latte lub espresso. Rano kawa doda im energii na cały dzień, a po popołudniu pozwoli się zrelaksować. Jaki ekspres do kawy kupić? Jaki będzie najlepszy na prezent ślubny?

Jaki ekspres do kawy kupić? Ciśnieniowy, automatyczny czy na kapsułki?

Ekspres ciśnieniowy – kolbowy

Ekspres ciśnieniowy to urządzenie wielofunkcyjne, które pozwala na przygotowanie różnych rodzajów kawy. Można zrobić w nim zarówno klasyczną małą czarną, jak i cappuccino, a producenci prześcigają się w proponowaniu kolejnych wariantów napojów kawowych. Jednym z typów urządzeń ciśnieniowych jest ekspres kolbowy. Przygotowanie w nim kawy poprzedza swego rodzaju rytuał – wybór ziaren, stopnia zmielenia, ubicia mleka. Dzięki ekspresowi kolbowemu można poczuć się jak profesjonalny barista. Ten rodzaj urządzenia ucieszy prawdziwych miłośników kawy oraz osoby, które lubią eksperymentować podczas przygotowywania czarnego naparu. Wadą ekspresu kolbowego jest jego częste czyszczenie. Po każdym zaparzeniu kawy, sitko wymaga umycia.

Ekspres ciśnieniowy – automatyczny

Kolejnym rodzajem ekspresu ciśnieniowego jest automat. To opcja wygodniejsza, ale i droższa. Dzięki wbudowanemu do urządzenia młynkowi szybkie zmielenie ziaren nie stanowi żadnego problemu. Kolejną zaletą ekspresu automatycznego jest mnogość kaw, jakie można w nim przyrządzić. Latte, espresso, cappuccino – to tylko niektóre z możliwości. Ekspres ciśnieniowy jest też prosty w obsłudze, więc to najlepszy sprzęt dla laików.

Ekspres na kapsułki

Ekspres na kapsułki zajmuje mało miejsca, jest więc idealny do niewielkiej kuchni. Jego kolejnym atutem są atrakcyjne ceny. Wiele ekspresów na kapsułki daje możliwość przygotowania nie tylko standardowego espresso lub cappuccino, ale również kaw smakowych. Co więcej, można w nich zrobić również kawę mrożoną. Podobnie jak w przypadku ekspresów automatycznych, urządzenia na kapsułki także są proste w obsłudze i nie wymagają skomplikowanej konserwacji.

Ekspres do kawy to dobry pomysł na prezent ślubny. Przyda się niemal w każdej kuchni – dzięki niemu będzie można ugościć przyjaciół i rodzinę filiżanką pysznego napoju. Natomiast dla domowników kawa z ekspresu będzie miłym rozpoczęciem poranka i chwilą wytchnienia w ciągu dnia. W zależności od rodzaju urządzenia, ekspres sprawdzi się jako podarunek dla zapalonych smakoszy kaw mających zadatki na baristów, jak i dla laików.

BACK
Może zainteresują cie artykuły:

Pomysły na ciekawe prezenty

Zobacz więcej propozycji na prezent ślubny
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net