Filiżanki na prezent ślubny

Dlaczego filiżanki na prezent ślubny? Wykonane z porcelany będą pamiątką na długie lata. Ponadto pięknie prezentują się nie tylko na stole, ale również w domowej witrynie czy na półce komody. Co ważne, filiżanki na prezent ślubny z łatwością dopasujesz do gustu obdarowanych. Klasyczna biała porcelana pasować będzie do bezpretensjonalnych osób ceniących elegancję. Z kolei kolorowe filiżanki to dobry pomysł na prezent ślubny dla nieco bardziej szalonych nowożeńców.

Trwały materiał

Porcelana jest jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów użytkowych. Wykonane z niej filiżanki będą służyć obdarowanym przez długie lata, a z pewnością znacznie dłużej, niż zwykłe kubki czy szklanki. Takie filiżanki będą również odporniejsze na działanie czynników zewnętrznych.

Pamiątka na lata

Filiżanki na prezent ślubny to pamiątka na lata. Pita w nich kawa lub herbata będzie przypominać o jednym z najważniejszych dniu w życiu. Wspólne rozkoszowanie się piciem napoju może stać się prawdziwym rytuałem małżonków. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w porcelanowej filiżance podać poranną kawę do łóżka albo kakao z okazji przygotowanego przez jednego z małżonków śniadania niespodzianki.

Klasyczne filiżanki na prezent ślubny

Pośród dostępnych w sklepach kompletów porcelany możesz wybrać na przykład klasyczne filiżanki. Z pewnością spodobają się one osobom o bezpretensjonalnym guście. Najprostsza, biała porcelana pasować będzie do każdej kuchni. Do klasycznych filiżanek możesz dokupić imbryk na herbatę lub dzbanek na śmietankę do kawy.

Oryginalne filiżanki dla nowożeńców

Alternatywą dla klasycznych filiżanek będą te bardziej oryginalne. Wśród nich znajdziesz kolorową porcelanę z różnorodnymi motywami: pasów, kwiatów, groszków czy liści. Innym pomysłem jest zakup filiżanek opatrzonych ciekawą sentencją, która będzie przypominać małżonkom o dniu zaślubin. Na filiżankach mogą też znaleźć się imiona młodej pary, data ślubu albo zabawne hasła traktujące o małżeńskim życiu.

Serwis kawowy lub herbaciany

W zależności od tego, czy nowożeńcy są amatorami herbaty lub kawy, możesz podarować im nie tylko same filiżanki, ale pełny serwis do podawania danego napoju. Porcelanowy komplet kawowy lub herbaciany jest praktycznym upominkiem, który przyda się w każdym domu. W zależności od rodzaju serwisu oprócz samych filiżanek znajdziesz w nim dzbanek, talerze deserowe, podstawki pod filiżanki, duży talerz na ciasto, cukiernicę, imbryk do parzenia kawy bądź herbaty.

Pięknie zapakowane

Nie zapomnij o odpowiedniej oprawie prezentu ślubnego. Filiżanki na upominek z okazji zawarcia związku małżeńskiego najprościej zapakować do ozdobnego pudełka, które wypełnione ładnym materiałem zabezpieczy prezent przed uszkodzeniem. Takie pudełko będzie też dobrym miejscem do przechowywania filiżanek w domu młodej pary. Jeśli jednak będą one eksponowane w witrynie lub komodzie, to finezyjna skrzyneczka czy kasetka może również służyć do trzymania w niej innych drobiazgów.

BACK
Może zainteresują cie artykuły:

Pomysły na ciekawe prezenty

Zobacz więcej propozycji na prezent ślubny
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net