Z kim iść na wesele?

para_na_wesele_640Z kim iść na wesele? To pytanie, które zadaje sobie prawie każdy singiel zaproszony na uroczystość zaślubin członka rodziny, przyjaciela czy znajomego z pracy. Ty też zastanawiasz się, czy iść na wesele samotnie, zaprosić osobę towarzyszącą czy może nie iść na nie wcale? Sprawdź, jak poradzić sobie z taką sytuacją i przeczytaj, jak do samotników na weselu ma się polska tradycja.

Polska tradycja weselna

Wesela z minionych wieków integrowały zaproszone osoby. Podczas biesiady można było nawet poznać przyszłą żonę lub męża. Świadczy o tym chociażby tradycja oczepin. Współcześnie wesele to uroczystość przede wszystkim dla par. Pośród zaproszonych gości przeważają małżeństwa i narzeczeństwa, a pojedynczo przychodzą głównie seniorzy rodów. Poza tym wesele to czas tańców, a jak wiadomo do nich przydaje się partner.

Singiel na weselu

Oczywiście możesz wybrać się na wesele sam. To opcja dla osób, które nie mają problemu z nawiązywaniem kontaktów. Przy stoliku można porozmawiać z innymi gośćmi, a do tańca zaprosić sąsiadujące osoby. Jeśli znasz więcej biesiadników, wzrasta szansa na to, że podczas imprezy nie będziesz się nudzić. Z kolei, gdy idziesz na wesele na przykład jakiegoś dalszego znajomego i nie znasz nikogo pozanim, zastanów się czy nie lepiej, by jednak ktoś Ci towarzyszył. Możesz też rozważyć opcję, aby po uroczystościach w kościele czy urzędzie stanu cywilnego udać się do domu, rezygnując tym samym z zabawy na weselu.

Z kim iść na wesele?

Z kim iść na wesele? Przede wszystkim powinna być to osoba, w której towarzystwie dobrze się czujesz. Może to być znajomy, przyjaciel, koleżanka ze studiów. Ważne byście mieli wspólne tematy do rozmów. Raczej złym pomysłem będzie zaproszenie osoby mało kontaktowej i nielubiącej nawiązywania nowych znajomości. Jeśli lubisz tańczyć, poszukaj partnera do wspólnych zabaw na parkiecie, nie zaś osoby stroniącej od pląsów w rytm weselnych utworów. Pamiętaj, by nie sugerować towarzyszowi bądź towarzyszce imprezy, że ta jest  wstępem do rozwinięcia waszej znajomości. Chyba, że tak naprawdę jest. Raczej nie polecamy szukania towarzysza imprezy w ogłoszeniach czy Internecie. To dość niebezpieczne rozwiązanie, przecież nigdy nie wiadomo na kogo się trafi.

Poznać kogoś na weselu

Nikt nie powiedział, że na weselu nie możesz poznać kogoś ciekawego, a ta znajomość nie przerodzi się w przyjaźń lub nawet miłość. Taki scenariusz nie jest wcale zarezerwowany tylko dla wesel z ubiegłych stuleci i ślubów w komediach romantycznych. Oczywiście nawet jeśli idziesz na przyjęcie, gdzie będzie sporo singli, nie nastawiaj się, że poznasz na nim swojego przyszłego męża bądź żonę. Oprócz ładnej sukienki czy eleganckiego garnituru naszykuj na wesele dobry humor i myśl pozytywnie, a Twoje szanse na nawiązanie nowych znajomości znacznie wzrosną.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się pójść na wesele samotnie, czy z osobą towarzyszącą, pamiętaj, że podczas tej uroczystości najważniejsza jest młoda para, a dopiero potem goście. Staraj się dobrze bawić. Jeśli masz ochotę , to tańcz; jeśli nie, spędź czas na przykład na rozmowie z sąsiadami z Twojego stolika. Najważniejsze - nie zapomnij o dobrym nastroju! Pamiętaj, że lepiej iść na wesele samemu, niż z nieznajomym lub z kimś, z kim będziesz się nudzić.

BACK
Może zainteresują cie artykuły:

Pomysły na ciekawe prezenty

Zobacz więcej propozycji na prezent ślubny
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net