Najmodniejsze prezenty zamiast kwiatów

kwiaty.jpgZostaliśmy zaproszeni na ślub… mamy już przyszykowaną kreację, znamy datę tej uroczystości, i w zasadzie jesteśmy już gotowi. Ale zaraz, chyba zapomnieliśmy o jakimś istotnym szczególe.

Oczywiście, musimy pomyśleć nad stosownym prezentem.

To jaki upominek wybierzemy powinno być  uzależnione od naszej zażyłości z Parą Młodą. Innych prezentów oczekuje się od świadków, rodziców i najbliższej rodziny, a jeszcze innych od znajomych, przyjaciół i dalszych krewnych. Niemniej jednak, wybór prezentów ślubnych wcale nie jest prostym zadaniem. Nie wolno nam zapominać także o kwiatach, które zgodne z tradycją wręcza się jako dodatek do prezentu. Symbolizują one szczęście i wyrażają nasze najlepsze życzenia dla Państwa Młodych. W wielu regionach Polski świeżo upieczeni małżonkowie starają się zerwać z tą tradycją. Owszem, kwiaty są przepięknym podarunkiem, ale każdy musi liczyć się z tym, że nawet najpiękniejszy bukiet wcześniej czy później zwiędnie. Jaka jest zatem alternatywa do wręczania kwiatów?

W tej kwestii można liczyć na wyobraźnię Państwa Młodych. Pomysłów na prezenty zamiast kwiatów jest naprawdę bardzo dużo. Zadaniem narzeczonych na etapie przygotowywania zaproszeń jest określenie czego oczekują od gości. Na zaproszeniach mogą się znaleźć informacje dotyczące strojów, ale także tego co Para Młoda chciałaby otrzymać zamiast świeżych kwiatów. Jeśli dostaniemy takie zaproszenie, to zerknijmy czy znajduje się w nim adnotacja odnośnie upominków. W zależności od swoich potrzeb i zainteresowań Para Młoda może zażyczyć sobie, aby zaproszeni goście przynosili maskotki, książki, płyty z muzyką, kupony totolotka, karmę dla zwierząt. Zasada jest prosta, taki podarunek powinien być równy wartością z klasycznym bukietem kwiatów. Pamiętajmy, że nie jest to zasadniczy prezent, tylko forma zastąpienia kwiatów. Niezwykle popularna jest także prośba Państwa Młodych o wpłacanie skromnych datków na jakąś fundację. W ten prosty sposób można pomóc potrzebującym. Goście mogą przynosić również przybory szkolne, maskotki czy akcesoria dziecięce, które potem Para Młoda przekazuje na jakiś Dom Dziecka.

Jak widać zawsze można zerwać z tradycją i zamienić ją w coś bardziej przydatnego. Jeśli jesteśmy zaproszeni na ślub, to starajmy się uszanować wolę Pary Młodej. Ten dzień ma być najpiękniejszym wydarzeniem w ich życiu, a jeśli goście mogą spełnić drobne marzenia to dlaczego tego nie zrobić? Otrzymany zapas wina może być świetnym pretekstem do kolejnych spotkań towarzyskich, a kolejna przeczytana książka, czy obejrzany film z pewnością dobrze wpłynie na nasz intelekt. Liczy się także dobry gest w kierunku potrzebujących. Kwiaty szybko nam zwiędną, a przekazane koce i karma dla zwierząt na pewno przydadzą się pobliskiemu schronisku. 

 

BACK
Może zainteresują cie artykuły:

Pomysły na ciekawe prezenty

Zobacz więcej propozycji na prezent ślubny
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net