Prezent na ślub od chrzestnej lub chrzestnego

Chrzestna i chrzestni obciążeni są dość dużą presją związaną z upominkiem podarowanym młodej parze. Rodzice chrzestni zastanawiają się, co podarować nowożeńcom, czy odpowiednim upominkiem będą pieniądze czy może lepiej w prezencie ślubnym dać coś bardziej pomysłowego? Jeśli wybierasz się na wesele chrześnicy lub chrześniaka i nie wiesz, na jaki prezent się zdecydować, skorzystaj z jednej z naszych siedmiu propozycji.

 1. Pieniądze na prezent ślubny

  To najprostszy z pomysłów na prezent ślubny. Nie wymaga żadnej inwencji. Dlatego coraz częściej goście obdarowują młodą parę właśnie gotówką. W przypadku tego upominku pojawia się jednak pytanie: ile pieniędzy dać na prezent ślubny? Minimalna suma, jaką przyjęło się wkładać do koperty to od 500 do 1000 zł. Jeśli rodziców chrzestnych na to stać, w dobrym tonie jest podarowanie młodej parze wyższej kwoty.

 2. Sztućce na prezent na ślub

  Komplet sztućców przyda się w każdym domu. To szczególnie dobry pomysł na prezent, jeśli nowożeńcy urządzają nowe mieszkanie. Sztućce to upominek ponadczasowy. Jeśli chcesz dodać prezentowi oryginalności, możesz wygrawerować na nich inicjały pary młodej, datę ślubu lub dedykację.

 3. Wycieczka od chrzestnej lub chrzestnego

  Jeśli młodej pary nie stać na organizację podróży poślubnej, pomyśl o wykupieniu dla nich wycieczki. Wcześniej warto wypytać młodych, jakie destynacje preferują, by nie zafundować im podróży do miejsca, które kompletnie ich nie interesuje. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wykupienie vougera w biurze podróży. Taka opcja pozwoli im nie tylko na wybór preferowanego miejsca wycieczki, ale również najbardziej dogodnego terminu.

 4. Komplet kieliszków

  Komplet kieliszków do wina, szampana lub innego alkoholu to kolejny pomysł na prezent ślubny od chrzestnej lub chrzestnego. Tak jak w przypadku sztućców, możesz wygrawerować na nich datę ślubu lub imiona państwa młodych. W dobrym tonie będzie dokupienie do zestawu szkła odpowiedniego alkoholu, np. wina.

 5. Porcelanowa zastawa

  Kolejny prezent z kategorii tych, które przydadzą się w każdym domu. Serwis obiadowy, kawowy lub herbaciany to nie tylko praktyczny, ale również piękny prezent. Nie dość, że przyda się do podawania posiłków podczas wyjątkowych okazji, to będzie ładnie prezentował się w kuchni, jadalni lub salonie. Coraz częściej porcelanowej zastawy używa się również na co dzień, ponieważ jest zdrowsza od plastikowych czy aluminiowych naczyń, a my jesteśmy bardziej tego świadomi.

 6. Bon na zakupy w sklepie meblowym

  Jeśli nowożeńcy są w trakcie przeprowadzki, albo planują zmianę mieszkania; bon na zakupy w sklepie meblowym na pewno ich ucieszy. Sami wybiorą meble, jakie im się podobają, a Ty unikniesz niepokoju związanego z tym, że prezent ślubny będzie nietrafiony.

 7. Voucher podarunkowy

  Propozycja prezentu podobna do wykupienia wycieczki lub bonu na zakupy w sklepie meblowym, jednak voucher podarunkowy daje nam o wiele więcej możliwości. Pobyt w SPA, degustacja win, kolacja w dobrej restauracji to tylko niektóre z opcji.

 

BACK
Może zainteresują cie artykuły:

Pomysły na ciekawe prezenty

Zobacz więcej propozycji na prezent ślubny
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net