Pakowanie prezentów ślubnych

prezenty.jpg_400W momencie otrzymania zaproszenia na ślub, goście powinni podziękować i jednocześnie potwierdzić przybycie. Jeżeli Para Młoda osobiście pofatygowała się do nas z zaproszeniem, to miłym gestem będzie zorganizowanie jakiegoś małego poczęstunku. Jeśli zaproszenie przyszło pocztą, to wystarczy telefoniczne lub listownie potwierdzić przybycie. Otrzymanie takiego zaproszenia to nie tylko wyróżnienie, ale także obowiązek. W dobrym tonie jest bowiem wręczanie prezentów ślubnych. Mianem takiego podarunku można określić wiele przydatnych i mniej przydatnych przedmiotów. Niektórzy wolą wręczać gotówkę, a inni starają się znaleźć jakiś niepowtarzalny prezent. Dużym ułatwieniem dla gości może być stworzenie specjalnej listy prezentowej. Dzięki takiemu spisowi Para Młoda nie otrzyma trzech żelazek i dwóch robotów kuchennych. Kwestią, którą warto poruszyć w przypadku prezentów ślubnych jest ich pakowanie i wręczanie. Okazja jest niezwykle uroczysta, dlatego też, warto jest przyłożyć szczególną uwagę do pakowania podarunków.

Zacznijmy zatem od tego czego zdecydowanie należy unikać. Bukiet kwiatów… niby prosta i oczywista sprawa. Ciągle zdarzają się jednak sytuacje w których Para Młoda otrzymuje zawinięte w papier, lub też podawane łodygami do góry kwiaty. Zapamiętajmy, że nawet najbardziej ozdobny papier w przypadku kwiatów umieszczony jest tam tylko po to, aby rośliny nie zwiędły i nie zmarzły. Czy innym są natomiast wstążki, ozdobne kokardy i inne elementy. Te stanowią dekorację bukietów i nie powinno się ich zdejmować. W kwestii papierów należy także dodać, że pozostałe prezenty również nie powinny być pakowane w zwykły szary lub biały papier. Ślub to uroczysty moment i taki też charakter powinny mieć opakowane prezenty. Poza tym nie wolno nam wkładać prezentów w torebki i papiery, które wcześniej już były używane i na przykład są zniszczone lub popisane. Jest to niewybaczalny błąd.

 Naprawdę istnieje tak dużo ciekawych pomysłów i rozwiązań na pakowanie podarunków ślubnych, że nie trzeba używać starych materiałów. Doskonałym rozwiązaniem może być wykorzystywanie specjalnych ozdobnych pudeł i torebek. W księgarniach, i w wielu sklepach papierniczych można znaleźć typowe ślubne pudełka, ozdobne papiery i torebki. Wybierając takie pudełko zwróćmy uwagę na jego rozmiar oraz na sposób otwierania. Ciekawym pomysłem na zapakowanie prezentu może być pudełko owinięte w ozdobny papier, do którego na wierzch zamiast tradycyjnej kokardy przyczepimy jakiś mały bukiecik lub inny charakterystyczny element kojarzący się ze ślubem. Nawet zwykła butelka z winem może zostać potraktowana z przymrużeniem oka. Wystarczy ubrać ją w jakiś nietypowy element.

BACK
Może zainteresują cie artykuły:

Pomysły na ciekawe prezenty

Zobacz więcej propozycji na prezent ślubny
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net