Niechciane prezenty ślubne

id10029647Jak ślub i wesele to prezenty, jest to nieodłączny element tej ważnej chwili. Zarówno rodzice, najbliżsi krewni , jak i pozostali goście muszą się nieźle nagłowić wybierając odpowiedni upominek. Wydawać by się mogło, że każdy z nas dokładnie zna potrzeby Pary Młodej i wybór prezentu nie powinien nikomu sprawiać żadnych problemów. Tymczasem jeśli dostajemy zaproszenie na ślub, to okazuje się, że wyboranie stosownego podarunku jest nie lada wyzwaniem. Czym zatem kierować się szukając najlepszych gadżetów? Czego unikać? Przede wszystkim podczas takich zakupów powinniśmy nie tyle liczyć się ze swoim gustem, co z upodobaniami Pary Młodej. Jeżeli narzeczeni zasugerowali nam czego oczekują, to bez względu na naszą opinię powinniśmy uszanować ich wolę. W końcu ślub i wesele należą do najważniejszych dni w życiu, i dobrze by było gdyby nic nie zakłóciło tego dnia.

Zaproszeni goście mogą wybierać z pośród prezentów klasycznych, nowoczesnych i praktycznych. Są jednak takie upominki, których bezwzględnie nie powinno wręczać się na ślubie. Poniżej znajduje się krótka lista niechcianych prezentów:

- na pierwszy ogień idą zwierzęta. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że zakup psa, kota czy nawet rybek będzie złym wyborem. Taka decyzja zawsze powinna być podejmowana osobiście, i przede wszystkim powinna być przemyślana. Nawet jeżeli doskonale znamy się z Parą Młodą, nawet jeśli wiemy, że ich marzeniem jest posiadanie małego pieska, to pod żadnym pozorem nie powinniśmy go kupować.

- drugim niechcianym prezentem ślubnym mogą być szeroko pojęte dzieła sztuki. Wszelkiego rodzaju nowoczesne rzeźby, instalacje czy nawet obrazy nie powinny znaleźć na naszej liście prezentowej. O gustach trudno jest dyskutować, i nie zawsze nasz wybór może być trafny. Para Młoda z takim prezentem może mieć nie lada kłopot. Lepiej jest zdjąć z ich barków ten problem, i nie kupować dzieł sztuki.

- do spisu niechcianych prezentów powinny także dołączyć bardzo wzorzyste i charakterystyczne przedmioty. Bez względu na to, czy kupujemy pościel czy też zastawę stołową, garnki czy jakieś ozdoby do domu, nie powinny być one za bardzo nowoczesne i kolorowe. W tej kwestii najlepiej zdać się na klasykę.

- do nietrafionych prezentów należą także wszelkie akcesoria dla dzieci. Nieważne czy Para Młoda dopiero stara się o dziecko, czy ma już swoje potomstwo, ubranka i gadżety dziecięce wręczane na ślubie są po prostu nie na miejscu.

Jeżeli nie wiemy czy wybrany przez nas prezent ślubny przypadnie do gustu małżonkom, możemy zastanowić się jak my sami byśmy zareagowali na dany prezent.

BACK
Może zainteresują cie artykuły:

Pomysły na ciekawe prezenty

Zobacz więcej propozycji na prezent ślubny
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net