Książka na prezent ślubny

ksiazki_na_prezent_640Konwencjonalne bukiety ślubne coraz częściej zastępują inne prezenty. Młodzi proszą o kupony lotto, wino, maskotki albo książki. Te ostatnie dają gościom weselnym duże pole do popisu. Mogą wybierać pomiędzy powieściami obyczajowymi, najnowszymi literackimi przebojami, kryminałami, poradnikami i fantastyką. Jaka książka na prezent ślubny będzie najlepsza? Przygotowaliśmy krótki poradnik z naszymi propozycjami. Są to książki, które powinny przypaść do gustu obojgu małżonkom.

 

„O sztuce miłości”, Erich Fromm

Choć książka została wydana w 1956 roku, wciąż jest aktualna. W swoim dziele Fromm podkreśla, że największym powołaniem człowieka jest kochać i być kochanym. Pisze o różnych formach miłości i o tym, jak rzadko w dzisiejszym świecie mamy do czynienia z uczuciem bezinteresownym. „O sztuce miłości” to świetna lektura dla młodych małżonków, znajdują się w niej bowiem prawdy, które powinny towarzyszyć im nie tylko na początku wspólnej drogi, ale przez całe ich życie.

 

„Zaloty po ślubie”, Zig Ziglar

Euforia, która towarzysz nowożeńcom w dniu ślubu zwykle dość szybko mija. Małżonkowie muszą zmierzyć się z codziennością. Zwykle życie nie szczędzi im problemów, a często przytłacza obowiązkami. Kilka lat po powiedzeniu sakramentalnego „tak” żar uczucia przygasa. Jak rozbudzić go na nowo? Odpowiedź znajdziemy w tej książce. Porady w niej zawarte przydadzą się nie tylko małżonkom z kilkuletnim stażem, ale również nowożeńcom. Może być dla nich inspiracją na początek wspólnej drogi.

 

„Gotowanie we dwoje”, Opracowanie zbiorowe

 Nawet tuż po ślubie nie da się żyć tylko miłością. „Gotowanie we dwoje” to zaproszenie do kulinarnych eksperymentów przeprowadzanych razem z ukochaną osobą. Proste receptury zawarte w książce to najlepsze propozycje na dania przygotowywane i jedzone wspólnie z małżonkiem. Są to potrawy na codzienne obiady, ale także romantyczne kolacje.

 

„Seks jakiego nie znacie”, O. Ksawery Knotz

Książka o seksie skierowana do katolików, przede wszystkim tych, którzy są przekonani, że seks to zło i tylko wstrzemięźliwość jest dobra. Lektura napisana przystępnym i dowcipnym językiem. Seks nie jest w niej tematem tabu, ale zwieńczeniem miłości. To prawdziwy elementarz młodych małżonków, z którego dowiedzą się, jak rozbudzić seksualność swoją lub partnera i jakie są sposoby na bliskość małżeńską przez cały rok.

 

„Finansowy ninja”, Michał Szafrański

Finanse to kolejny aspekt wspólnego życia po ślubie. Dzięki temu poradnikowi dzielenie jednego konta stanie się łatwiejsze, a przy zastosowaniu trików opisanych w książce istnieje duża szansa na odłożenie sporej kwoty na małżeńską lokatę. Ta praktyczna książka uczy zarządzania domowym budżetem. Umiejętność ta jest niezwykle przydatna szczególnie, kiedy budżet ten dopiero się tworzy.

BACK
Może zainteresują cie artykuły:

Pomysły na ciekawe prezenty

Zobacz więcej propozycji na prezent ślubny
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net