Czego nie kupować na prezent ślubny?

bow1867321_640_640Wybierając się na wesele kogoś z rodziny lub znajomych najczęściej zastanawiamy się co podarować Młodej Parze. Jednak dzisiaj podejdziemy do tego tematu przewrotnie i odpowiemy na inne pytanie – czego nie kupować na prezent ślubny? Jakie upominki na pewno nie ucieszą Państwa Młodych, a wręcz przeciwnie będą bezużyteczne, w złym tonie lub po prostu passé?

 

Komplet pościeli

Pościel to inaczej bielizna sypialniana. Już sama nazwa wskazuje na intymność tego gadżetu. Nie wiemy czy przyszli właściciele wolą spać pod jedną kołdrą, czy dwoma. Ponadto trudno stwierdzić, jakie są ich preferencje co do koloru, wzoru oraz materiału z jakiego powinna być zrobiona ich wymarzona ich pościel. I jeszcze jedno – jeśli nie odwiedziliśmy mieszkania małżonków z centymetrem, by sprawdzić wymiary łóżka, raczej nie trafimy z kompletem pościelowym dopasowanym do sypialni młodych.

 

Malakser, blender lub opiekacz z wyprzedaży

Jeśli młodzi mieszkali ze sobą przed ślubem z dużym prawdopodobieństwem w ich kuchni znajduje się już taki asortyment. Jeśli nie, kupowanie tanich sprzętów i tak nie jest zbyt dobrym pomysłem. Do malaksera kupionego na promocji trudno w razie jego usterki dokupić brakującą część. Przy rzeczach kupionych na wyprzedaży problematyczna jest także całkowita wymiana sprzętu.

 

Sztućców z plastikowymi rączkami

Ten punkt chyba nie wymaga obszernego uzasadnienia. Jeśli chcemy obdarować młodą parę kompletem łyżek, noży i widelców – wybierzmy te dobrej jakości. Kupmy sztućce, które sami chcielibyśmy mieć w swojej kuchni oraz takie, które będą służyć właścicielom latami.

 

Figurek zwierzaków

O ile słonik na szczęście można uznać za dobry prezent na nową drogę życia, o tyle tandetne figurki  typu całujące się łabędzie – nie są na miejscu. Pamiętajmy też, że jeśli Para Młoda dostanie kilka takich bibelotów w różnym stylu, nie da się ich połączyć w komplet.

 

Sielskich obrazów

Nie wszystkim podobają się sielskie malowidła przedstawiające zachód słońca czy górską panoramę. Nie do każdego wnętrza takie obrazy będą też pasować. Dlatego wybierając prezent na ślub, lepiej wstrzymać się z zakupem takiego upominku.
BACK
Może zainteresują cie artykuły:

Pomysły na ciekawe prezenty

Zobacz więcej propozycji na prezent ślubny
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net