Buty na wesele a kolor sukienki

Zastanawiasz się, jak dobrać buty na wesele? Możesz kierować się np. kolorem sukienki, którą zamierzasz założyć. Inne buty będą pasować do czerwonej kreacji, inne zaś do niebieskiej lub czarnej. Oto kilka naszych podpowiedzi.

Jakie buty do czerwonej sukienki?

Do czerwonej sukienki na pewno pasować będą czarne buty. Klasyczne połączenie kolorów sprawdzi się w przypadku kreacji wiśniowej, amarantowej, truskawkowej, karmazynowej i każdej innej w odcieniu czerwieni. Innym rozwiązaniem jest dobranie butów w tym samym kolorze. Ważne, by odcień szpilek i sukienki był taki sam, ponieważ połączenie np. karminowego stroju i ceglastych półbutów nie będzie dobrze się prezentować. Kolejną opcją jest wybór cielistych butów. Pantofle w kolorze nude pasować będą do sukienki w każdym z odcieni czerwieni.

Jakie buty do czarnej sukienki?

Czarna sukienka jest coraz częściej wybierana na wesela. Zestawiona z kolorowymi dodatkami nie wygląda smutno i jak się jeszcze do niedawna uważało żałobnie. Skoro do czerwonej sukienki pasują czarne buty, to analogicznie czarną kreację możemy połączyć z sandałkami w kolorze makowym, rdzawym lub poziomkowym. Klasyczna mała czarna dobrze będzie się miała w duecie z butami w każdej z barw z palety czerwieni. Inną opcją są szare lub srebrne buty. Obuwie w takim kolorze to bezpieczne rozwiązanie – takie sandałki czy szpilki z pewnością nie przytłoczą twojej kreacji.

Jakie buty do granatowej sukienki?

Dobrą alternatywą dla klasycznej małej czarnej jest granatowa sukienka. Możesz dobrać do niej obuwie w kontrastowym kolorze, np. różowym. Inną opcją jest zestawienie granatu ze wspomnianymi już szarymi lub srebrnymi szpilkami. Do sukienki w tym kolorze pasować będą także cieliste buty. Nie polecamy natomiast czarnych szpilek, ponieważ taka stylizacja może wyglądać dość monotonnie i nudno.

Jakie buty do zielonej sukienki?

Zieloną sukienkę warto połączyć z butami w kontrastowym kolorze żółtym lub bordo. Jeśli wolisz bezpieczne rozwiązania wybierz czarne, srebrne lub cieliste obuwie. Z kolei sukienka khaki dobrze będzie się miała w duecie ze złotymi sandałkami. Niekoniecznie trafionym pomysłem będzie natomiast połączenie zielonej kreacji ze szpilkami w tym samym kolorze.

Jakie buty do beżowej sukienki?

Trudno o buty w kolorze, który nie pasowałby do beżowej sukienki. Oto kilka pomysłów na dobór butów do takiej kreacji: sukienka nude i szpilki w krwistej czerwieni, złocista mini i czarne pantofle, beżowa princeska i półbuty w kolorze butelkowej zieleni.

Jakie buty do różowej sukienki?

Ostrożnym rozwiązaniem jest dobranie czarnych, srebrnych, białych lub beżowych pantofli  do różowej sukienki. Takie kolory szczególnie dobrze współgrać będą z kreacją w chłodnym odcieniu tego koloru. Z kolei do mini o barwie fuksji warto dobrać buty w równie mocnym kolorze, np. pomarańczowym, żółtym lub turkusowym.

BACK
Może zainteresują cie artykuły:

Pomysły na ciekawe prezenty

Zobacz więcej propozycji na prezent ślubny
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net