Poradnik gościa weselnego

Prezenty od świadków

thun_rose1_3_400Ślub i wesele oprócz Pary Młodej wymaga także obecności świadków. Narzeczeni wybierając osoby, które pod aktem małżeństwa będą świadczyły własnym podpisem powinni kierować się kilkoma ważnymi czynnikami. Na świadków najczęściej wybiera się bliskie i zaufane osoby. Może to być ktoś z rodziny, ale mogą to być także nasi przyjaciele. Rola świadków zaczyna się już na wiele tygodni przed ślubem. Takie osoby powinny być zaangażowane i pomocne. Jak wiadomo organizacja ślubu i wesela to spore wyzwanie, nie zawsze narzeczeni radzą sobie z nadmiarem obowiązków. Dobry świadek musi być przygotowany na wiele skomplikowanych sytuacji. Jeżeli taka osoba chce pomóc Parze Młodej to między innymi może zająć się wystrojem sali, doborem samochodu czy rozesłaniem listy prezentowej do wszystkich gości. W trakcie wesela świadkowie także będą mieli sporo pracy. Ich zadaniem będzie dopilnowanie czy wszyscy goście dotarli na miejsce, odbieranie prezentów oraz dbanie o wygląd małżonków. Już sam fakt wsparcia będzie dla świeżo upieczonych małżonków swoistego rodzaju prezentem.

Niemniej jednak świadkowie powinny zastanowić się także nad  wyborem jakiegoś klasycznego upominku. Zasada jest prosta, podarunek od świadka nie może być zbyt pochopnie wybierany. Oczywiście, jeżeli Para Młoda jasno zadeklarowała, że najbardziej przyda się jej gotówka, to świadkowie powinny wziąć to pod uwagę. Z drugiej strony prezent od świadków powinien mieć charakter pamiątkowy. W tej kwestii najbardziej sprawdzą się upominki dla dwojga. Może to być na przykład jakieś nowoczesne wydanie albumu do zdjęć,  foto książka lub  ekskluzywna ramka. Ciekawym rozwiązaniem będzie także zafundowanie Parze Młodej podróży poślubnej, lub profesjonalnej sesji fotograficznej. Będzie to ogromne wyróżnienie i zaskoczenie dla młodych małżonków. Tego rodzaju prezenty nie należą do najtańszych. Dlatego też, świadkowie mogą się na nie złożyć. Taki wspólny podarunek będzie świetnym ukoronowaniem tej chwili.

Jeżeli świadek woli bardziej klasyczne podarunki, to dobrym wyjściem na prezent ślubny będzie zastawa stołowa. Elegancki zestaw obiadowy, czy komplet sztućców może posłużyć małżonkom przez parę ładnych lat. Najważniejszym czynnikiem podczas wyboru powinno być uwzględnienie zamiłowań Pary Młodej.
BACK
Może zainteresują cie artykuły:

Pomysły na ciekawe prezenty

Zobacz więcej propozycji na prezent ślubny
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net