Poradnik gościa weselnego

Pościel na prezent ślubny

Pościel na prezent ślubny

bed2167288_640_400Ślub to początek nowej drogi życiowej. Młoda para zaczyna dzielić ze sobą codzienne troski i radości, zaczyna dzielić także łoże. To dlatego od lat niesłabnącą popularnością wśród prezentów ślubnych cieszy się pościel. Kolorowa lub gładka, bawełniana i satynowa, w nowoczesne wzory oraz klasyczna – wybór kompletów pościelowych jest szeroki. Jaki model pościeli na prezent najlepiej wybrać? Wśród naszych propozycji znajdziesz zarówno oryginalnie dekorowaną bieliznę pościelową, jak i bardziej stonowane zestawy.

Pościel ze zdjęciem na prezent

Oryginalny i nietuzinkowy upominek weselny? Dobrym pomysłem na prezent ślubny jest pościel ze zdjęciem nowożeńców. Może to być na przykład fotografia całującej się pary albo zdjęcie z początków ich związku. Fotografia może znaleźć się na kołdrze lub poduszkach. Zasady dyktuje wyłącznie Twoja inwencja i kreatywność.

Wiersz na poduszce

Zamiast zdjęcia na pościeli możesz zamieścić wiersz, ciekawy cytat lub motto. Inną opcją jest wydrukowanie na poduszkach albo kołdrze zabawnego przysłowia lub żartu. Jedną stronę pościeli warto opatrzeć napisem „żona”, drugą „mąż”.

Łóżkowa gra

Pościel na prezent ślubny nie musi być nudna – kolejnym dowodem na potwierdzenie tej tezy są zestawy, które oprócz roli bielizny pościelowej pełnią również funkcję planszy na przykład do gry w twistera. Do takiego zestawu dołączona jest kostka niezbędna do tego rodzaju zabawy.

Ciekawy motyw

Szukając odpowiedniej pościeli dla nowożeńców, warto zdecydować się na komplet zdobiony interesującym motywem. Może to być na przykład wzór łowicki, góralski, kaszubski. Inną opcją jest pościel z motywem zwierzęcym albo zestaw dekorowany literami alfabetu.

W Paryżu lub na łące

Jednym z motywów, które często pojawiają się na pościelach są miasta. Prawdziwym hitem są europejskie stolice. Na poduszkach może pojawić się  paryska wieża Eiffla, a wśród prześcieradeł znajdziemy modele z motywem londyńskiego Big Bena. Jeśli młodzi nad miejski zgiełk przekładają sielskość wsi, podaruj im pościel dekorowaną leśnym pejzażem, motywem łąki lub górskim krajobrazem.

Drewno, papier, woda

Inspiracją dla twórców pościeli jest także drewno. Do sypialni urządzonej w stylu rustykalnym pasować będzie bielizna pościelowa z wzorem do złudzenia przypominającym właśnie to tworzywo. Z kolei nowoczesne wnętrza dobrze współgrać będą z pościelą z nadrukiem przypominającym strony gazet i kolorowych magazynów. Jeśli ściany sypialni młodych pomalowane są na jasno, można dobrać do nich poduszki i kołdrę z motywem wody. Taka pościel to także doskonały prezent dla osób, które kochają morze lub tęsknią za wakacjami w nadmorskim kurorcie.

Serce na… pościeli

Serce to chyba najbardziej powszechny motyw, którym dekorowane są prezenty dla zakochanych. Nie może zabraknąć go również na pościeli. Jeśli nie chcesz kupować bielizny pościelowej w mało oryginalne różowe serduszka, wybierz komplet zdobiony wzorem na przykład w czarnym lub srebrnym kolorze. Takie uniwersalne desenie pasować będą niemal do każdej sypialni.

BACK
Może zainteresują cie artykuły:

Pomysły na ciekawe prezenty

Zobacz więcej propozycji na prezent ślubny
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net